Juuru Rahvamaja Visiooniõhtu

Registrations have closed.
Juuru Rahvamaja Visiooniõhtu

Juuru Rahvamaja Visiooniõhtu

Vaatamisi
25 25 people viewed this event.

26. jaanuaril 2024 kell 18-21
Juuru Rahvamaja Visiooniõhtul
heidame pilgu rahvamaja minevikku, olevikku ja tulevikku ning lubame parimatel võimalustel nähtavaks tulla.
Kavas: Juuru Rahvamaja vaadelduna läbi süsteemsete põhimõtete.
Ülevaade organisatsiooni süsteemsete dünaamikate põhimõtetest, näited ja Juuru Rahvamaja organisatsiooni põhisündmuste käsitlus ajateljel. Praktilised harjutused osalejatele; Rahvamaja konstellatsioon; osalejate soovide testimine otsinguväljal.

Osalus tasuta.
Palun teata oma osalusest juuru@raplakultuur.ee või 56 202 664.

Juuru Rahvamaja on rahva teenistuses olnud juba üle 100 aasta. Praegu toimetab siin 15 huviringi iganädalaselt ligi 100 huvilisega. Kogukonna rahvale korraldab Rahvamaja traditsioonilisi üritusi nagu Jaanipäev, Aastaalguse pidu, Kogukonna päev, Vastlapäev ning palju teisi erinevaid kultuurilis-hariduslikke üritusi.

Rahvamaja on aegade jooksul saanud oma kindla tähtsuse ja tähenduse kogukonna traditsioonide hoidjana ja kultuuri kandjana rahva seas. Kelle jaoks rohkem ja kelle jaoks vähem kutsuvana.
Tavapäraselt on rahvamaja näo kujundamises kaalukas roll kohalikel traditsioonidel ja juhataja kogemustel. Maailm me ümber on muutumas ja samuti kogukond. Meie ees on väljakutse, et kuidas neis muutuvates oludes olla kursis kaasaegsete võimalustega, et meie rahvamaja võiks olla rohkem oma rahva maja ka muutuste ajal?
Mis on ikkagi see, mida televiisori ja arvutiekraan ei asenda ning mida just oma kodurahvamajas ilmtingimata nägema, tegema, kogema peaks? Mil viisil saaks oma rahva maja kujunemisse panuse anda inimene, kelle jaoks see maja loodud on?
Mida me saame teha selleks ja kuidas?

Selleks on üks põnev võimalus uurida vaatlusväljal Juuru Rahvamaja senise teekonna pärandi ulatuse mõju tänasele ning tulevikusuundade võimalusi, mis teenivad kogukonda parimal viisil.
Otsinguväljal on teejuhiks Piret Laur, kes on organisatsioonide süsteemsete dünaamikate väljaõppe ja kogemuse saanud Hollandis.
Kui Sullegi pakub huvi, kuidas luua organisatsiooni visioon läbi tunnetusvälja sellel leiduvat infot teadvustades, siis oled oodatud ühinema.

 

Toimumisaeg

18:00

Jaga sõpradega