Keelpillikvartett LÕÕM

Registrations have closed.
Keelpillikvartett LÕÕM

Keelpillikvartett LÕÕM

Vaatamisi
45 45 people viewed this event.

9. juunil kell 19 Juuru Rahvamajas
Keelpillikvartett LÕÕM
Noor pärimusbänd 2023 I koha võitja
Pilet 8 eurot / sooduspilet 5 eurot

Lõõm:
Johan Kristjan Aimla – viiul
Sandra Helenda Valdma – viiul
Kristin Klesment – vioola
Anton Hannes Karin – tšello

Lõõm on hetkel pea ainus Eestis tegutsev keelpillikvartett, kelle repertuaari lõviosa koosneb džäss- ning pärimusmuusikast. Kvartetti kirjeldades on läbiv märksõna pühendumus: suur osa koosseisu loominguprotsessist on töö algallikatega – kuulates ja analüüsides ülima põhjalikkusega nii eesti pärimusmuusika arhiivisalvestisi kui ka džässilegendide mängu.
Koosmängu põhialuseks on ansamblil omavaheline tunnetus ja vahetu mõistmine. Selleks on koosseisul päevakorras palju rütmiharjutusi, kontakt-impro mänge ning kohaloluharjutusi.

Lõõm esitab orginaalseid keelpillikvarteti seadeid populaarsetest džässi hittidest ning seab täiesti uude võtmesse eesti pärimusmuusikat, peale selle on kavas ka Johan Kristjan Aimla oringinaalloomingut. Kava on väga mitmekülgne: alustades Charlie Parkeri bebopist kuni Chick Corea ladinarütmideni välja, külastades ka Raimond Valgre aegumatuid viise. Kui džässimeistritele on kummardus tehtud, liigub Lõõm aga ajast veelgi tagasi ning võtab käsile eesti labajala, proovides ühtpidi säilitada sajanditaguseid külapillimehe traditsioone, kuid samas lisades omaltpoolt sellele tänapäevast linnamüra.

2023. aasta kevadel võitis Lõõm Viljandi pärimusmuusika keskuse konkursil Noor pärimusbänd 2023 I koha, lisaks on nad üles astunud festivalidel TUJA 2023, Unustatud mõisad 2022 ning andnud kontserte Eesti erinevais paigus.

Lisainfo: Facebook (Lõõm)
Instagramm kvartett_l66m

 

Toimumisaeg

19:00

Jaga sõpradega