KINO: “Vigased pruudid”

Registrations have closed.
KINO: “Vigased pruudid”

KINO: “Vigased pruudid”

Vaatamisi
16 16 people viewed this event.

Juuru Rahvamajas 15. oktoobril kell 17.00

Pilet 5 eurot, sooduspilet 4 eurot.

Ei tea siin ilmas keegi hullemat juurikat kui üks sajandivahetuse aegne Eesti taluperemees. Ja kui see juhtub veel mulk olema, siis on asi ikka päris hull. Naisterahva pisarad ja arukas jutt on temale nagu hane selga vesi. Säärane mees on ka Mulgimaalt Läänemaale elama sattunud Mart. Ei kuula ta kedagi ja talitab ikka nii, nagu tema isa teda omal ajal õpetas. Isegi oma laste eluõnne on Mart ära otsustanud, nii et tütred Miina ja Leena ainult mulkidest vennapoegadele kõlbavad. Ei aita siin noorikute ohked ega kaebed, kuigi nende südamed löövad salamisi hoopiski Läänemaa noormeeste Joosepi ja Juhaniga ühes rütmis. Aga kuna armastusel on juba kord imelik jõud, mis isegi kana mesipuusse lennutab kui tarvis, ei kavatse noored sellise saatusega leppida. Kus sõnad ja veenmine ei aita, tuleb appi võtta kavalus. Esialgne lihtne plaan mulkidest väimehi ninapidi vedada muutub sündmuste arenedes üha pöörasemaks, kuni Joosep ja Juhan leiavad end lõpuks naiseriietes kaugeid kosilasi tõrjumas.

Eduard Vilde vigased pruudid ärkavad taaskord ellu, tõestades ühelt poolt rahvakirjaniku annet kergeks meelelahutuseks, teisalt aga tuntud klassiku uue aja kuulutust, milles noorem põlvkond otsustavalt vanemale vastu hakkab ja ise oma eluõnne üle otsustada soovib.

Režissöör: Ergo Kuld
Stsenarist: Ott Kilusk
Operaator: Ergo Kuld
Kunstnik: Annika Lindemann
Montaaž: Ergo Kuld
Peaosatäitjad: Pääru Oja, Kaspar Velberg, Maarja Johanna Mägi, Oskar Seeman, Maria Teresa Kalmet, Simo Andre Kadastu ja Harry Kõrvits
Produtsendid: Kristian Taska, Veiko Esken, Tanel Tatter
Tootjad: Apollo Film Productions, Taska Film, Kassikuld
Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ 

See less

 

Toimumisaeg

17:00
 
Vaata videot
 

Jaga sõpradega