KOLME KANDLE TUUR – Laima Jansone, Maija Pokela ja Eva Väljaots

Registrations have closed.
KOLME KANDLE TUUR –  Laima Jansone, Maija Pokela ja Eva Väljaots

KOLME KANDLE TUUR – Laima Jansone, Maija Pokela ja Eva Väljaots

Vaatamisi
78 78 people viewed this event.

14. aprillil 2022 kell 19 Juuru Rahvamajas

Pilet 10€ tavapilet , 7€ sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär)
Saadaval Piletilevis www.piletilevi.ee/est/piletid/kolme-kandle-tuur-juuru-rahvamajas-348215

Kandlemängu huvilistel on võimalus osaleda Laima Jansone kandlemängu õpitoas.
Õpituba toimub kell 17.30-18.30.
Võta ühes 7-keelne D-duuri kannel. Osalus 7 eurot. Tasuda saab kohapeal. Vajalik etteteatamine juuru@raplakultuur.ee või 56202664 – Terje Kaur

1579. aastast on säilinud kohtudokument, mille sõnul löödi Tallinnas ühe kõrtsitüli käigus kedagi pähe “mittesaksa harfiga”. Suure tõenäosusega oli kõnealuseks vahendiks kannel, mis on aastasadu olnud armastatud pill nii meie kui naaberrahvaste hulgas ning tänagi õpitakse-mängitakse seda nii muusikakoolides kui omal käel. Aprillis tulevad Eestisse ringreisiks kokku kolm kanget kandlelööjat: Laima Jansone, Maija Pokela ja Eva Väljaots, et oma muusikat ja pille – koklet, kantelet ja kannelt – lähemalt tutvustada. Neid kolme naist seovad lisaks suguluspillidele ka õpingud Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Ühine tuur lõppeb Pärimusmuusika Aidas toimuval Väikekandle festivalil.
Laima Jansone on traditsioonilise läti kokle virtuoos, kelle mängustiili oluliseks lüliks on improvisatsioon. Ta alustas professionaalset karjääri muusiku ja heliloojana 2011. aastal, mil andis välja oma esimese sooloalbumi “Sidrabs”. Jansone on julge kandlemängutehnikate avardaja ning tegutseb žanriüleselt: näiteks on ta varem Viljandi Pärimusmuusika festivalil üles astunud folktroonikaduos ZeMe. Ta on esinenud nii Läti suurimate kontserdisaalide kui ka Itaalia, Belgia, Austraalia, Norra, Saksamaa, Jaapanis ja USA lavadel.Eva Väljaots loob muusikat erinevatel väikekanneldel. Tema improvisatsioonilistes palades kohtub iidne moodsaga, olles inspireeritud nii praegusest hetkest kui ka ürgsetest muinasjuttudest ja muistsest muusikast. Duos Robbie Sherrattiga võitis ta 2020. aasta Mooste Elohelü pärimusmuusikatöötluste festivali peapreemia. Väljaotsa mäng on tundlik ja tähelepanelik ning ringreisil esitleb ta oma debüütalbumit. Kuulaja on kutsutud kaasa mängulistele helimaastikele, kus iga kannel avab omanäolise maailma.
Maija Pokela on vabakutseline soome kantelemängija, helilooja ja laulja. Ta mängib erineva suurusega pille, enamasti 15-keelset väikekannelt ja 38-keelset kromaatilist kannelt. Lisaks soolokarjäärile teeb ta palju koostööd teiste soome muusikutega, enim tuntakse teda ansamblitest Kardemimmit, ENKEL ja Folk’Avant. Tema kireks on rütmiline kandlemäng, traditsiooniline tantsumuusika ning nende kahe ühendamine isikupäraste gruuvide läbi. Lisaks bändide ja projektidega muusika avaldamisele töötab Pokela oma debüütsooloalbumi kallal ning on välja andnud kaks soolosinglit.

Kontserdi korraldaja Viljandi Pärimusmuusika Ait

 

Toimumisaeg

19:00

Jaga sõpradega